Błędy urody, które dodają lat Twojej twarzy.

Często do pielęgnacji twarzy stosujemy różne techniki, o których czytamy w czasopismach, na blogach lub o których opowiedziała nam przyjaciółka, a które zamiast przynosić nam korzyści, sprawiają, że nasza skóra wygląda na bardziej zniszczoną i zaniedbaną.
Musimy unikać tego typu rutynowych czynności przez cały czas, ponieważ mogą one dodać lat naszej twarzy, nie tylko podkreślając linie ekspresji i efekty upływu czasu, ale także zachęcając do ich pojawienia się.

Niewłaściwe przygotowanie skóry przed nałożeniem makijażu.

Zawsze używaj kremu nawilżającego, bez względu na to, czy Twoja skóra jest tłusta, będziesz również musiała zastosować jakiś rodzaj kremu, poszukaj takiego, który najlepiej pasuje do Twojej twarzy. Dzięki temu makijaż będzie wyglądał równomiernie, a zmarszczki i pory nie będą nadmiernie zaznaczone.

Zły wybór podkładu.

Mamy tendencję do myślenia, że im więcej makijażu nałożymy na twarz, tym bardziej zakryje on oznaki upływającego czasu, dlatego czasami używamy makijażu ciemniejszego niż nasza skóra i bardzo gęstego. Uwaga! Pierwszy błąd. Nic bardziej mylnego: ten sposób nakładania makijażu sprawi, że zmarszczki będą bardziej widoczne, jeśli je masz. Najlepiej wybrać podkład, który jest jak najbardziej zbliżony do odcienia Twojej skóry i zdecydować się na marki, które oferują lekkie produkty, dzięki czemu uzyskasz efekt świeżości i soczystości, podkreślając świetlistość swojej twarzy. To świetny pomysł.

Niewłaściwe nakładanie różu.

Innym często popełnianym błędem podczas wykonywania makijażu jest nakładanie różu na policzki lub w okolicach nosa, podczas gdy prawidłowo powinno się go nakładać od kości policzkowych w kierunku skroni. Jeśli jednak lubisz nadać policzkom odrobinę rumieńców, najlepiej zdecydować się na róż w tym obszarze.

Powiedz „nie” bardzo ciemnym ustom.

Bardzo ciemne czerwienie, fiolety i brązy uwydatnią Twoje rysy. Pamiętaj również, że usta z wiekiem tracą objętość, unikaj noszenia ich obrysowanych lub z błyszczykiem, a mile widziane są odcienie cielistym, dzięki którym będą wyglądały bardziej naturalnie.

Uważaj na zbyt dużą ilość kolorów na oczach.

Zawsze kieruję się tym samym założeniem: mniej znaczy więcej! I nie inaczej jest w tym przypadku. Zapomnij o błyszczących cieniach do powiek, jedyne co osiągniesz to zaznaczenie zmarszczek, które możesz mieć w tym obszarze.

Zawsze oczyszczaj twarz przed pójściem spać.

Codziennie wieczorem zmywaj makijaż, niezależnie od tego, czy masz na sobie make-up, czy nie. Pot, naturalne olejki do twarzy oraz ekspozycja na spaliny i zanieczyszczenia sprawiają, że nasza twarz brudzi się dzień po dniu, dlatego musimy ją stale oczyszczać. Chyba nie chcesz, aby z tego powodu Twoje pory były naznaczone?

Idealna rutyna dla zdrowej, pełnej blasku skóry.

Głębokie oczyszczanie jest niezbędne w codziennej pielęgnacji naszej skóry. Rób to delikatnie, nie pocierając zbyt mocno skóry, gdyż nie chcemy, aby ucierpiała. Ważne jest również, aby złuszczać naskórek przynajmniej raz w tygodniu.
Nie tylko powinniśmy regularnie używać kremu nawilżającego, ale musimy również stale używać filtrów przeciwsłonecznych, jeśli nie chcemy, aby nasza twarz została zaatakowana przez horrendalne plamy słoneczne.
Ważną kwestią, czasem nieco skomplikowaną, jest odpoczynek. Zaleca się spać od siedmiu do dziewięciu godzin na dobę, dzięki czemu nasz organizm odpoczywa, a skóra zawsze wygląda na wypoczętą i rozświetloną.
Nie zapominajmy również o szyi i dekolcie, te obszary również cierpią z powodu upływu czasu i powinnyśmy starać się włączyć je do naszej codziennej rutyny, aby zawsze wyglądały na zadbane.