Jak bezpiecznie korzystać z usług gabinetów medycyny estetycznej?

Gabinety medycyny estetycznej nie są w żadnym wypadku gabinetami kosmetycznymi, więc nigdy nie powinno się ich tak nazywać. To po prostu odmiana pewnych placówek medycznych. Są to placówki, w których dba się przede wszystkim o własną urodę, ale nie tylko, bo medycyna estetyczna leczy także wiele przypadłości, takich jak chociażby nadpotliwość. Zabiegi medycyny estetycznej są więc znacznie bardziej skomplikowane od zabiegów kosmetycznych. Z tego względu sam pacjent powinien zadbać o to, by każdorazowo miały one odpowiedni przebieg i były przeprowadzane w bezpiecznych warunkach.

A jak można się co do tego upewnić? Sprawa jest stosunkowo prosta. Pacjent ma prawo domagać się okazania wszystkich ważnych i prawdziwych informacji na temat swojego zabiegu bądź wybranej terapii. Jeżeli o coś pyta, żąda jasnej i zrozumiałej odpowiedzi. Gdy natomiast jakieś zagadnienie okazuje się cięższe do wyjaśnienia, lekarz powinien zatrzymać się przy nim trochę dłużej i w taki sposób je wytłumaczyć, by rozjaśnić pacjentowi pewne sprawy w głowie. Nikt nie zechce poddać się czemuś, co do czego bezpieczeństwa będzie mieć jakiekolwiek wątpliwości. Pacjent powinien dowiedzieć się zatem, co tak właściwie go czeka. Lekarz nie może przed nim zatajać żadnych ważnych informacji. Musi mówić zarówno o pozytywnych aspektach zabiegu, jak i tych negatywnych, czyli np. możliwych komplikacjach albo ewentualnych skutkach ubocznych.

Dobry gabinet medycyny estetycznej powinien być przy tym gabinetem certyfikowanym. Za sprawą uzyskanych różnorodnych certyfikatów będzie bowiem potwierdzać swoją jakość i wartość w oczach pacjentów. Wszystkie osoby zatrudnione w gabinecie muszą mieć odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie do przeprowadzania wszelkich zabiegów wchodzących w skład oferty placówki. Potencjalny klient powinien też zwrócić swoją uwagę na kilka dodatkowych kwestii. Na pewno warto bowiem wziąć pod uwagę popularność i wynikającą z niej renomę gabinetu oraz opinie na temat jej poszczególnych lekarzy lub nawet i dodatkowych pracowników – wszystkich osób wchodzących w skład personelu.

1 thought on “Jak bezpiecznie korzystać z usług gabinetów medycyny estetycznej?

  1. Przede wszystkim warto sprawdzić opinie na każdym portalu na temat gabinetu estetycznego, oraz czy wyglądają relanie.

Comments are closed.