Dlaczego warto dbać o zarost?

Moda ma to do siebie, że lubi powracać. Warto zwrócić uwagę na historyczne zdjęcia panów z lat przedwojennych, gdzie mężczyźni mieli odpowiednio zadbane fryzury. Były to też czasy, w których tzw. golibrody mieli naprawdę wiele pracy, a przede wszystkim było zainteresowanie tego typu usługami. Obecnie ten zawód się odradza, ale dziś są to profesjonalni barberzy, którzy również potrafią zadbać o męskie włosy. Broda dziś stała się elementem bardzo istotnym dla panów, tak więc postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego warto o nią dbać? Po więcej szczegółów zachęcamy do przeczytania naszego tekstu

Przede wszystkim walory estetyczne

Zdajemy sobie sprawę z tego, że panie dzielą się na takie, które brody kochają oraz te, które wolą gładkie twarze u mężczyzn. Pomimo sprzecznych opinii damskiego towarzystwa, panowie jednak chętnie godzą się na zapuszczanie zarostu w postaci brody oraz wąsów. Te drugie jeszcze przed 10-15 laty były synonimem obciachu i raczej kojarzyły się z minionymi czasami albo wujkami. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej i zarost jest istotnym elementem dla panów.

Istotnym aspektem, który należy poruszyć w kontekście brody to możliwości genetyczne. Mamy na myśli predyspozycje do rośnięcia brody. Jak dobrze wiemy, nie każdemu broda rośnie tak samo, natomiast fakt jest jeden – należy o nią dbać. Dobrze zadbana broda to lepsze postrzeganie przez innych. Niechlujne brody u panów są wręcz odrzucające. Z tego miejsca trzeba wspomnieć o kosmetykach i akcesoriach do brody. Obowiązkiem jest zakup kartacza, który będzie czesać brodę i usuwać martwe włoski oraz grzebienia przeznaczonego do modelowania brody oraz wąsa.

Większa pewność siebie

Jedną z częstszych chorób XXI wieku u panów jest brak pewności siebie, który wychodzi w relacji z kobietami. Panowie, który nie dbają o siebie nie są gorzej postrzegani przez innych, ale również sami widząc swoje niedostatki, dołują się i jest im z tym gorzej. Dlatego pierwszym aspektem, który pozwala na zwiększenie pewności jest zadbanie o swój zarost.

Wizyta u barbera do najtańszych nie należy, bo trzeba zarezerwować ok. 100 zł, w zależności od lokalizacji, ale jednak pozwoli ona na piękny wygląd twarzy. Będzie on dopasowany do jej konturów i zdecydowanie wpłynie to na pewność siebie.

Zwiększone powodzenie u kobiet

Wspomnieliśmy już o gustach kobiet, które dzielą się na te, które kochają zarost u panów i te, które nie preferują tego rozwiązania. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli nie będziemy dbać o brodę, to nie będziemy mieli zainteresowania ze strony jednej, ani drugiej grupy. Dobrze zadbana broda sprawi, że z pewnością mnóstwo kobiet doceni jej walory oraz dokładne przystrzyżenie.

Który z panów nie chciałby większej uwagi od kobiet? Owszem, zwracają one uwagę na inne cechy, jak np. męski charakter, natomiast nie zmienia to faktu, że wygląd może przyciągnąć. Brody wracają do łask, a dobrze zadbana znacznie większa nasze szanse na rynku matrymonialnym.

1 thought on “Dlaczego warto dbać o zarost?

  1. Zarost diametralnie zmienia stylizacje mężczyzny. Ta część stylizacji nigdy nie powinna być zaniedbywana.

Comments are closed.