Chcesz być modny na luzie – poznaj idealną dla siebie markę ubrań

Style takie jak casual, streetwear czy sporty-chic pochodzą z jednej rodziny, subtelnie różniąc się między sobą. Jedno pozostaje dla nich wspólne i niezmienne – zamiłowanie do wygody. Dzisiejsi trendsetterzy na ogół stawiają na proste, uniwersalne stylizacje w duchu semi-sportowym przeplatane ciekawymi dodatkami. Niuanse dotyczące wykonania, ciekawego loga czy wysoka jakość odzieży, a nie krzykliwość i ekstrawagancja wyróżniają ich często z tłumu. Lyle & Scott to szkocka marka, która dobrze wie, że mniej często znaczy więcej.

Początki marki

Firma Lyle & Scott ma bardzo długą tradycję produkowania ubrań. Istnieje już od 1874 roku! Kiedy William Lyle i Walter Scott zakładali działalność, nie spodziewali się, że okaże się ona tak spektakularnym sukcesem. Na początku marka zajmowała się głównie produkcją kurtek odpornych na chłodny brytyjski klimat i odzieżą do gry w golfa. Stopniowo kolekcje brandu się rozwijały, trafiając do coraz szerszego grona odbiorców. Nic dziwnego, skoro były to ubrania cieszące oko, niekrępujące ruchów, a przy tym solidnie wykonane.

Rebranding

2003 rok był istotnym czasem dla marki, ponieważ przeszła wtedy spory rebranding i dzięki temu wyłonił się charakterystyczny dla L&S styl. Widać, że od tego czasu kolekcje marki były adresowane głównie dla młodego pokolenia. Zaczął dominować w nich styl codzienny swobodny tzn. casual z domieszką niewymuszonej elegancji. Popularne dla L&S koszulki polo są wyraźnym nawiązaniem do sportowej elegancji, ale przede wszystkim do golfowych korzeni brandu. Po zmianach z 2003 roku w logo marki pojawił się monumentalny, ale przy tym zadziorny złoty orzeł. Symbolizuje niezawodność i wysoką jakość marki, ale również jest sprytnym nawiązaniem do golfa, który miał istotne znaczenie dla rozwoju brandu. “Eagle” – czyli z angielskiego „orzeł” oznacza w golfowym slangu zagranie dołka dwoma uderzeniami poniżej par.
Po transformacjach marka zaczęła przyciągać też sławne osoby, takie jak Cristiano Ronaldo, członkowie zespołu Kasabian czy Arctic Monkeys!

Gdzie kupię ubrania Lyle & Scott?

Na stronie www.clobber.pl można znaleźć szeroki asortyment ubrań marki z obecnej kolekcji. Sklep oferuje ubranie się od stóp do głów w odzież od Lyle&Scott. Możemy w nim znaleźć wiele minimalistycznych t-shirtów, w tym niektóre z ciekawymi printami, klasyczne koszulki polo przypominające o historii brandu czy casualowe koszule. Do tego sklep oferuje sporo kurtek i bluz na różną pogodę – modele rozpinane, wkładane przez głowę, z kapturem, bez kaptura, z większą i mniejszą ilością kieszeni. Marka ma w swojej kolekcji również swetro-bluzy zakładane przez głowę, spodnie i szorty dresowe. Wśród propozycji Lyle&Scott znajdziemy też liczne i praktyczne akcesoria, począwszy od czapek z daszkiem i czapek ocieplanych, przez szaliki, nerki, torby sportowe i plecaki. Marka zajmuje się też produkcją minimalistycznej bielizny męskiej. Tutaj możesz dokładniej zapoznać się z dostępnymi ubraniach z kolekcji L&S: https://www.clobber.pl/pl/producers/lyle-scott-1569408134.html?counter=3