Makijaż do szkoły.

W okresie dojrzewania wiele młodych dziewcząt zaczyna interesować się makijażem. Niektóre z przyjemnością eksperymentują, podkradając kosmetyki mamy, a inne ochoczo przeznaczają swoje kieszonkowe na produkty do makijażu. Warto jest pamiętać o tym, że makijaż dla nastolatki, szczególnie makijaż do szkoły, powinien być przede wszystkim lekki i naturalny. Oto kilka trików, które pozwolą Ci na uzyskanie zdrowego, promiennego wyglądu:

1. Prawidłowa pielęgnacja skóry.

W nastoletnim wieku hormony szaleją, co często skutkuje pojawieniem się na twarzy niechcianych wyprysków. Trądzik jest zmorą dużej części nastolatek i wymaga, przede wszystkim, regularnej i odpowiednio dobranej pielęgnacji. Dobrze jest udać się, wraz z rodzicem, do dermatologa, by ustalić, czy potrzebne są jakieś specjalistyczne produkty. Należy pamiętać o codziennym oczyszczaniu i nawilżaniu cery, a także nakładaniu preparatów poleconych przez dermatologa. Zasadą, o której musi pamiętać każda kobieta, jest konieczność demakijażu każdego dnia. Zasypianie z resztkami kolorowych kosmetyków na twarzy może przyczynić się do zwiększenia ilości wyprysków, a także w przyszłości przyspieszyć pojawianie się zmarszczek.

2. Dobór odpowiednich kosmetyków kolorowych.

Makijaż do szkoły nie powinien być w żaden sposób wyzywający. Jego zadaniem jest ukrycie ewentualnych niedoskonałości oraz subtelne podkreślenie naturalnego piękna. Po kosmetyki do makijażu warto udać się z doświadczoną osobą dorosłą, która pomoże nam dokonać prawidłowego wyboru. Fluid (podkład) zazwyczaj nie jest konieczny w przypadku młodej cery. Jeżeli jednak jesteś posiadaczką dużej ilości pryszczy, możesz go stosować, ale zwróć uwagę na dobór odpowiedniego produktu. Inne kosmetyki sprawdzą się w przypadku cery tłustej, mieszanej, normalnej, a inne jeżeli masz skórę suchą. Większości młodych dziewcząt wystarczy korektor, który przykryje pojedyncze niedoskonałości. Transparentny puder zmatowi cerę i utrwali korektor (lub podkład). Jeżeli posiadasz bardzo jasne brwi, to możesz DELIKATNIE poprawić ich kolor. W tym celu najlepiej sprawdzi się żel do brwi albo kredka do brwi. Trzeba koniecznie sprawdzić ich kolor, by na twarzy nie wyglądały karykaturalnie. Urodę podkreślą również pomalowane rzęsy- zaopatrz się w brązowy albo czarny tusz do rzęs. Pamiętaj- wystarczy jedna warstwa- mocno pogrubione, sklejone rzęsy wcale nie są atrakcyjne. Usta najlepiej będą wyglądać, jeśli nałożysz na nie balsam do ust albo lekki błyszczyk. Młoda uroda nie wymaga takich kosmetyków, jak róż do policzków czy brązer. Co więcej, tego typu produkty sprawiają często, że makijaż staje się zbyt mocny, by można było w taki sposób malować się do szkoły.

3. Zachowaj umiar.

Pamiętaj, kilka kosmetyków kolorowych użytych w rozsądnych ilościach wystarczy do podkreślenia urody. Zbyt mocny makijaż może (i to słusznie) spotkać się z krytyką nauczycieli. Nie nakładaj na siebie kilku warstw produktu, ponieważ może wyglądać to karykaturalnie. Nie podkradaj kosmetyków mamie (chyba, że na to pozwoli), ponieważ w większości przypadków Wasze cery będą od siebie diametralnie różne.