Moda dla kobiety 60 letniej i 60 plus

Moda jest bardzo mocną stroną i potężnym orężem w walce o młody wygląd. Wiele kobiet w różnym wieku pragnie ubierać się modnie i w związku z tym ładnie i młodo wyglądać. Lecz moda stwarza także pułapki, bo to co pasuje dziewczynie 20, czy 30 letniej nie będzie pasować dziewczynce na przykład 12 letniej. Albo to co pasuje kobiecie 30, czy 40 letniej nie będzie pasować kobiecie 70 letniej.
Niestety takie są twarde reguły, lecz od każdej reguły są wyjątki i tak samo jest w tym przypadku, bo są takie ubrania, które są zawsze modne i pasują kobietom w każdym wieku, jak na przykład dżinsy.

Słowo o dżinsach

Dziś dżinsy noszą kobiety i mężczyźni w różnym wieku, noszą dzieci i nosi młodzież. I może nie są to ubrania znanych producentów dżinsów, jak na przykład Lee Cooper, czy Big Star, lecz tylko zwyczajne dżinsowe ubranie, ale i tak wyglądają atrakcyjnie i modnie.
Mało kto zastanawia się nad tym, jaka jest historia tego materiału modnego nieprzerwanie od dziewiętnastego wieku. Otóż spodnie dżinsowe po raz pierwszy powstały wiele dziesiątek lat temu w Stanach Zjednoczonych i z racji trwałości materiału pierwotnie były przeznaczone dla farmerów i robotników fizycznych wykonujących ciężkie prace fizyczne. Dżins był praktyczny, bo łatwo nie ulegał zniszczeniu, czy rozdarciu. Po prostu najkrócej mówiąc pierwsze spodnie dżinsowe były to spodnie robocze.

Dżins dziś

Ubiory dżinsowe najczęściej posiadają niebieski kolor tak zwany blue jeans. Dziś każdego roku produkowane jest około miliarda sztuk ubrań dżinsowych. A wszystko dlatego, że dżins jest wytrzymały a uszyte z niego ubrania posiadają atrakcyjny sportowy wygląd. I dlatego ubrania dżinsowe typu spodnie, marynarki, spódnice, sukienki, bluzy, bluzki są elementem wyposażenia wielu kobiecych szaf. Panie w różnym wieku posiadają w swoich szafach często nie tylko jedne spodnie dżinsowe, lecz więcej. Posiadają też chociaż jedną marynarkę dżinsową a czasem także spódnicę lub sukienkę z dżinsu.
Krój ubrań dżinsowych jest różny. Może to być na przykład krój klasyczny, prosty. Bardzo często ubrania dżinsowe są też dopasowane, czyli przylegające do ciała i takie ubrania chętnie noszą również kobiety sześćdziesięcioletnie i kobiety sześćdziesiąt plus.

Inne ubrania dla kobiet w wieku 60 lat plus

Modne ubranie może ująć lat a niemodne ich dodać. Wie o tym każda kobieta i większość dzisiejszych kobiet pragnie wyglądać elegancko i modnie do późnej starości. Warto tylko przy tym pamiętać o kilku sprawach, które każda kobieta zapewne zauważa u siebie i u innych kobiet, lecz niestety nie zawsze w doborze garderoby bierze to pod uwagę.
– Chodzi mianowicie o to, że im kobieta jest starsza, tym powinna więcej zasłaniać niż odsłaniać. Bo ciało kobiety sześćdziesięcioletniej może być jeszcze atrakcyjne, lecz z biegiem lat niestety będzie tracić na wyglądzie, bo taka jest kolej rzeczy. I dlatego, gdy ręce pod pachami pozostawiają już coś do życzenia, to najlepiej będzie nosić krótki rękawek niż sukienki lub bluzki bez rękawów. A jeżeli ciało od ramienia do łokci też nie wygląda zbyt atrakcyjnie, to warto pomyśleć o rękawku do łokcia lub o rękawku tak zwanym 3/4.
– Podobnie, jak z rękami ma się sprawa z biustem. Wiele kobiet sześćdziesięcioletnich posiada jeszcze piękny i jędrny biust, lecz niestety nie wszystkie tak mają a tym bardziej, gdy lata płyną. I dlatego te panie, które zauważyły u siebie nieatrakcyjność w tym miejscu lepiej, gdy założą bluzkę z mniejszym dekoltem niż z większym. Bluzki z większym dekoltem niech noszą te kobiety, które posiadają jeszcze tę część ciała w nienagannym stanie, lecz dekolt ten również niech będzie w granicach przyzwoitości, jak przystało na kobietę 60 letnią lub 60 letnią plus.
– Podobnie sprawa ma się z długością spódnic i sukienek. Nie każda kobieta w tym wieku może poszczycić się pięknymi nogami, bo nawet młode kobiety nie zawsze mogą się nimi szczycić. Dlatego też lepiej zachować bezpieczną długość tak do kolanek lub nieco przed kolana, lecz w żadnym wypadku nie zakładać mini.
– Zupełnie inną sprawę stanowią kolory. Bo w tym przypadku im kobieta jest starsza, to tym bardziej powinna zakładać jaśniejsze ubrania a nawet jaskrawe ubrania, jak robi to na przykład w Anglii sędziwa królowa Elżbieta 2. Lecz dobór kolorów powinien być dostosowany do rodzaju garderoby a ta dopasowana do wieku i tak wszystko ze sobą połączone, że tworzy cudowną całość odejmując kobiecie lat. Dobór właściwych kolorów podkreśla urodę kobiety, rozpromienia jej twarz, nadaje włosom intensywniejszą barwę. Dlatego warto zatrzymać się dłużej nad wyborem kolorów zwłaszcza po pięćdziesiątym a już na pewno po sześćdziesiątym plus roku życia. Kolory ciemne pasują osobom młodym a i one nie zawsze dobrze wyglądają w czarnym kolorze. Natomiast im osoba starsza tym kolor jaśniejszy, gdy oczywiście chce ktoś młodo wyglądać.